Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 15.10.12 2012-10-14 20:47
Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją.

 

Omówienie miesiąca – wrzesień 2012

 

Wrzesień był miesiącem wzrostowym o niskiej zmienności w obrębie świecy godzinowej. Pierwsza połowa miesiąca to okres dość dynamicznych wzrostów zakończony luką hossy związaną z decyzją FED. Od połowy miesiąca do jego zakończenia (a tak naprawdę do tej pory) trwa męczący ruch boczny przy szczytach, oscylujący wokół 2400 pkt (z niewielkimi odchyleniami w dół, bądź w górę). W zasadzie do chwili obecnej (10.10.12) luka FED broni rynek przed spadkami na wykresie kontraktów (na bazowym jest domknięta).

Maksima miesiąca osiągnięto 20.09, już na grudniowej serii kontraktów, na poziomie 2438 pkt, minima zaś 05.09 na krótkotrwałej korekcie, która zeszła do poziomu 2247 pkt. Miesiąc więc przebiegał analogicznie do poprzedniego. Praktycznie przez cały miesiąc kurs znajdował się powyżej średniej EMA 240.

Wrzesień rozpoczął się na poziomie 2267 pkt, a zakończył na poziomie 2392 pkt. Miesięczny wzrost wyniósł więc 125 punktów.

Zmienność mierzona wskaźnikiem ATR(21) nawet w pierwszych dwóch tygodniach utrzymywała się na niskim poziomie, nie przekraczając 11 pkt, by spadać do około 8 pkt w drugiej części miesiąca. Niestety, w drugiej połowie miesiąca, dość często zaczęły pojawiać się luki hossy bądź bessy, co jest charakterystyczne dla ruchu bocznego. Jedna z nich to oczywiście sztuczna luka, związana ze zmianą serii, pierwsza zaś, początkująca długi okres bocznego ruchu to luka hossy związana z decyzją FED.

Powyższe warunki należy uznać za trudne dla systemów zbudowanych na świecach HEIKIN-ASHI . Co prawda poślizg w analizowanym okresie nie dokuczał zbytnio ale już luki w obu kierunkach powodowały niekiedy znaczne straty na pozycjach zajmowanych wcześniej, bądź nowych, zajmowanych po luce. (Jak traktować sygnały w przypadku luk piszę w instrukcji do systemów – pkt 5.b.) Sytuacja we wrześniu potwierdza moje sugestie, gdyż z 4 luk jakie zdarzyły się w miesiącu, trzy z nich zostały zamknięte jeżeli nie na tej samej sesji to na następnej. Jedyna niezamknięta luka, to luka FED, ale i w tym przypadku pozycja zajęta zgodnie z kierunkiem luki nie przyniosłaby zysków (boczniak po luce).

Wrzesień należał do słabych miesięcy jeżeli chodzi o skuteczność systemów. Oba uzyskały wynik poniżej średniej, z tym że System 3, ponownie, sprawował się dużo gorzej od Systemu 1. Standardowo oba systemy zyskiwały na wyraźnym ruchu kierunkowym, traciły na ruchu bocznym. Ten ostatni trwał przez całą drugą połowę miesiąca.

Oba systemy poprawnie identyfikowały ruchy z pierwszej połowie miesiąca. Niestety System 3 złapany został na pozycji krótkiej przy okazji luki FED, gdzie poniósł dotkliwe straty. System 1 zamknął pozycję krótką wcześniej i był w pozycji neutralnej. Drugą połowę miesiąca trudno komentować. Rwany ruch boczny poważnie zredukował zyski z pierwszej połowy miesiąca. System 3, z uwagi na szerszy stop loss, tracił rzecz jasna więcej.

Początek października przyniósł kontynuację ruchu bocznego ale, na szczęście, z dłuższymi okresami trendowymi i już bez luk. Oba systemy poprawnie identyfikują te ruchy ale pracują niejako na pół gwizdka, bowiem wobec braku wyraźnego trendu grają połową maksymalnej pozycji – 1 szt.
W październiku oba systemy idą w miarę równo. Do piątku 12.10 wynik brutto dla Systemu 1 wynosił 107 pkt, a dla Systemu 3 131 pkt.


Skuteczność na tle poprzednich miesięcy.

System 1 uzyskał we wrześniu 90 pkt brutto (nie uwzględniając prowizji). Wynik kształtuje się dużo poniżej średniej za 45 miesięcy, która obecnie wynosi 313 pkt. Wyniki września obniżył więc średnią o 5 pkt. Niestety nadal duża ilość odwróceń powodowała ponownie wzrost średnich kosztów transakcji, które wzrosły z 21,2% do 21,5% (patrz – plik analityczny). Sztuczna transakcja na luce hossy przy zmianie serii zdjęła z wyniku 16 pkt.
Szczegółowe wyniki wszystkich 45 miesięcy poniżej:

System 3 poniósł we wrześniu pierwszą stratę w tym roku w wysokości -3 pkt brutto (bez prowizji). Jest to wynik dużo poniżej średniej długookresowej, która za 45 miesięcy wynosi obecnie 302 pkt. Wynik obniżył średnią o 7 pkt. Na tym systemie również duża liczba transakcji spowodowała wzrost kosztów transakcyjnych z 19,9% na 20.3%. W wyniku tego wynik netto na Systemie 3 jest we wrześniu ponownie ujemny. Trzeba zaznaczyć, że 54 pkt były stracone przy sztucznych sygnałach związanych z ze zmianą serii kontraktów (-38 pkt zamknięcie 2 krótkich na luce i -16 pkt na 2 długich po luce). Szczegółowe wyniki wszystkich 45 miesięcy prezentuje tabela poniżej:

Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 października 2012)

Z kalkulacji ceny wypada bardzo słaby czerwiec 2012, a wchodzi nieco lepszy wrzesień 2012. Cena abonamentu miesięcznego od 15 października wyniesie 265zł.

Wynik kalkulacji znajduje się w tabeli na końcu dokumentu (widoczny jest tylko ostatni miesiąc i stosowne obliczenia. Pozostałe miesiące są ukryte z uwagi na wielkość obrazka).
Od 15 października będzie ona również dostępna do ściągnięcia na stronie w formie pliku Excel.

Pozostałe uwagi

Od nowego okresu rozliczeniowego będą dostępne dwa różne pakiety – z powiadomieniami SMS i bez. Ten pierwszy będzie zawierał opłatę za powiadomienia SMS w wysokości 10 zł brutto za okres abonamentowy. Proszę na to zwrócić uwagę przy przedłużaniu usługi.

Dodatkowo planuję, jak co roku w grudniu, okres promocyjny na usługę „Sygnały systemów 60 min”. Oznacza to, że płatny pakiet listopadowy (nie październikowy!) będzie rozciągnięty na 60 dni (w cenie jak za 30 dni), z czego 2 lub 3 tygodnie w grudniu będzie dostępne również bezpłatnie dla nowych użytkowników usługi w formie jednodniowych, bezpłatnych pakietów. W zeszłym roku nie zmieniało to w żaden sposób pracy systemów ani możliwości zawierania transakcji, tak więc dodatkowe 30 dni w cenie pakietu będzie niejako bonusem dla dotychczasowych użytkowników.

 



Pliki:
Transakcje lipiec - wrzesień 2012

< Wstecz